Menu

Serum nawilżające do twarzy – jak wybrać dla siebie to najlepsze?

0 Comment


Pielęgnacja twarzy to podstawa. Co jednak zrobić z suchą cerą, gdy sam krem to za mało? W tej sytuacji pomocne może okazać się nawilżające serum do twarzy.

Czym jest serum do twarzy? Na co zwrócić uwagę kupując nawilżające serum do twarzy? Czy serum do twarzy jest dla każdego?

Odpowiedzi znajdziecie poniżej.
Czytajcie dalej!

Serum do twarzy – co to jest?

Serum do twarzy to silnie skoncentrowany kosmetyk mający silniejsze działanie niż zwykły krem do twarzy. Serum to kosmetyk uniwersalny, który można stosować w każdym wieku, o ile na opakowaniu nie ma wyraźnych oznaczeń typu 30+ czy 40+. Serum do twarzy jest lekkim i szybko wchłaniającym się kosmetykiem, który może stanowić podstawę, jak i uzupełnienie naszej codziennej pielęgnacji skóry twarzy.

Na czym polega wyjątkowość nawilżającego serum do twarzy?

Nawilżające serum do twarzy to kosmetyk, którego regularne stosowanie pomoże zwalczyć problemy naszej cery, jak suche skórki czy przesuszona cera. Dodatkowo dobrze wybrane serum odżywi skórę twarzy.
Powyższe działanie zawdzięczamy silnemu skoncentrowaniu składników aktywnych w serum nawilżającym. W naturalnym serum do twarzy głównymi składnikami aktywnymi będą ekstrakty roślinne, witaminy czy wody kwiatowe np.: woda różana.

Na co zwrócić uwagę kupując nawilżające serum do twarzy?

Wybierając nawilżające serum do twarzy powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaje składników aktywnych w serum. To właśnie one odgrywają kluczową rolę w serum.

Dobre nawilżające serum do twarzy powinno zawierać:

  1. dużą ilość substancji nawilżających takich jak aloes lub kwas hialuronowy,
  2. substancje odżywcze chroniące skórę przed utratą wody i wspomagające regenerację naskórka jak seryna oraz arginina,
  3. witaminy, między innymi witaminę E lub C,
  4. olejki pochodzenie roślinnego,
  5. wody kwiatowe, na przykład wodę różaną.

Nawilżające serum do twarzy powinno mieć lekką konsystencję, dobrze i szybko się wchłaniać oraz nie pozostawiać tłustej bądź lepkiej warstwy na skórze twarzy. Nie wszystkie sera do twarzy będą stanowiły dobry wybór.

I pamiętajcie, zawsze zwracajcie uwagę na skład.
Jest to szczególnie ważne, jeśli szukacie prawdziwego serum stworzonego z naturalnych składników.

Jakie serum do twarzy wybrać

Dobre serum nawilżające do twarzy powinno zawierać naturalne składniki

Czego dobre serum nawilżające do twarzy nie powinno zawierać?

Oczywistym jest, że nawilżające serum do twarzy należy wybrać sugerując się aktualnym stanem oraz typem cery. Niezależnie jednak od rodzaju skóry twarzy powinniśmy unikać serum do twarzy zawierających:

  1. parafinę,
  2. oleje mineralne,
  3. silikony,
  4. inne substancje komedogenne, czyli zapychające pory na skórze.

Do substancji komedogennych możemy zaliczyć między innymi wymienioną wcześniej parafinę, a także lanolinę oraz niektóre olejki roślinne na przykład olejek arganowy czy olejek z pestek moreli. Pozytywnego wpływu na stan naszej skóry nie będą miały również sztuczne barwniki i substancje zapachowe oraz silne konserwanty.

Jak prawidłowo stosować serum nawilżające do twarzy?

Aby prawidłowo stosować serum twarzy najlepszym wyjściem będzie stosowanie się do zaleceń producenta. Istnieją jednak uniwersalne zasady dotyczące każdego nawilżające serum do twarzy.

Serum zawsze stosujemy na oczyszczoną skórę twarzy. Gdy kosmetyk się wchłonie, wtedy stosujemy odpowiednio dobrany do potrzeb naszej cery krem do twarzy.

Kiedy nie stosować serum do twarzy

Idealne serum nawilżające do twarzy istnieje. Trzeba je jedynie znaleźć

Kiedy nie należy używać serum do twarzy?

Serum do twarzy nie należy stosować, gdy skóra jest podrażniona lub jest po świeżo przebytych zabiegach kosmetycznych.

Dlaczego nie należy tego robić?

Silne stężenie składników aktywnych może spowodować efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast polepszyć stan swojej skóry, tylko go pogorszycie.
Podobnie sytuacja ma się z alergiami. Nie stosujcie serum nawilżającego do twarzy, jeśli zawiera ono składnik, na który macie uczulenie.

Jakie są opinie o nawilżającym serum do twarzy?

Osoby, które znalazły najlepsze dla siebie serum nawilżające do twarzy są zadowolone z efektów jakie uzyskały. W niektórych opiniach możemy wyczytać, że zanim odkryte zostało to jedyne, najlepsze serum to szukanie go często odbywało się na zasadzie prób i błędów.

Wśród negatywnych opinii prym wiodło zdanie, że skóra twarzy pod wpływem serum się rozleniwia. Jest to nic innego, jak zwykły mit. Skóra wchłania jedynie te substancje aktywne, których jest za mało i których potrzebuje. Ponadto, odpowiednio dobrane serum nawilżające możemy stosować cały rok. W duecie z kremem do twarzy oczywiście.

Producenci i ceny

Do producentów nawilżających serum do twarzy należą firmy Ziaja, Bielenda, Marion, Iwostin, Clarins, La Prairie czy Hyalu. Ceny wahają się od około 5 złotych do około 2300 złotych i zależą od stężenia składników aktywnych, pojemności oraz firmy.

A co Wy sądzicie na temat nawilżających serum do twarzy?

Mieliście okazję kiedyś używać takiego serum?

Jakie są Wasze wrażenia i odczucia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *