Cellulit stanowi problem dla wielu osób, a próby pozbycia się go wymagają wiele cierpliwości i wytrwałości. Jednak oprócz cierpliwości przyda się również stosowanie odpowiednich kosmetyków, na przykład balsamu antycellulitowego.
Zainteresowani?
Czytajcie więc dalej i dowiedzcie się jak działa balsam na cellulit, od czego zależy jego skuteczność oraz jak wybrać najlepszy balsam antycellulitowy.
Cellulit tworzy się poprzez nierównomierne nagromadzenie nadmiaru wody bądź tkanki tłuszczowej. W efekcie końcowym możemy zauważyć na skórze nierówności, bruzdy, a czasami nawet wyczuć podskórne guzki.
Cellulit ze względu na podobieństwo do skóry pomarańczy zyskał nieco bardziej miłą dla ucha nazwę jaką jest skórka pomarańczowa.
Głównym zadaniem balsamu antycellulitowego jest poprawienie mikrokrążenia oraz jędrności i elastyczności skóry. Są to obowiązkowe rzeczy, które mają na celu pomoc w zwalczeniu pomarańczowej skórki.
Jednak nie jest to jedyne działanie jakim powinien cechować się dobry balsam na cellulit. Oprócz wspomnianego już ujędrniania skóry powinien on również ją odżywiać, nawilżać i regenerować.
Wybierając balsam na cellulit warto kierować się kilkoma wytycznymi, które znacznie ułatwią nam zakup najlepszego balsamu z dostępnych. W pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na rodzaj składników znajdujących się w balsamie na cellulit. Im więcej jest tych pochodzenia naturalnego, tym lepiej i zdrowiej.
Istotne jest także stężenie poszczególnych składników aktywnych w balsamie. Możemy zorientować się w ich ilości na podstawie kolejności substancji w składzie. Składnik, którego w balsamie antycellulitowym jest najwięcej znajdować będzie się na pierwszym miejscu w składzie. Substancje te są bowiem uszeregowane w kolejności od największej ilości do najmniejszej.
Zwróćmy również uwagę na działanie poszczególnych substancji. Działanie kosmetyku antycellulitowego powinno być bowiem kompleksowe, a składniki nie powinny wzajemnie zaprzeczać swoim właściwościom.
Najlepszy balsam antycellulitowy powinien zawierać wyłącznie składniki naturalne. Nie ma jednak co się łudzić, ponieważ tego rodzaju kosmetyk jeszcze nie został stworzony. A przynajmniej nic nam o tym nie wiadomo. 😉
Warto jednak doszukiwać się takich balsamów na cellulit, które zawierają jak największą ilość substancji pochodzenia naturalnego. Znaleźć wśród nich możemy:
Składniki te wykazują właściwości przyspieszające metabolizm, wzmacniające naczynka krwionośne, poprawiające jędrność skóry czy pobudzające mikrokrążenie.
Do składników, których lepiej wystrzegać się w jakichkolwiek kosmetykach na cellulit, nie tylko balsamach, należą substancje chemiczne, które działają na skórę wysuszająco, a także mogą powodować podrażnienia bądź alergie.
Do składników chemicznych, których warto unikać należą silikony, parabeny, alkohole, sztuczne substancje zapachowe oraz sztuczne barwniki.
Jedną z przyczyn pojawienia się pomarańczowej skórki są zaburzenia hormonalne. Do sporych wahań estrogenów, czyli jednych z hormonów dochodzi między innymi w czasie ciąży. To dlatego przyszłe mamy są bardziej narażone na powstanie cellulitu.
Jednak nie każdy balsam na cellulit będzie bezpieczny dla przyszłej mamy oraz jej dziecka. Szkodliwe mogą być nawet składniki pochodzenia naturalnego. Unikać należy między innymi kofeiny, alg morskich, cynamonu, retinolu oraz wszelkich balsamów na cellulit o działaniu rozgrzewającym.
Z tego względu najlepiej jest, aby kobiety ciężarne wybierały kosmetyki antycellulitowe z linii dedykowanych przyszłym mamom.
Pierwsze efekty stosowania balsamu na cellulit możemy zauważyć już po 2 tygodniach. Jednak nie u wszystkich efekt będzie taki sam.
Balsamy antycellulitowe należy nakładać na oczyszczoną i delikatnie osuszoną skórę. Najlepiej jest stosować ten kosmetyk natychmiast po zakończeniu kąpieli. Skóra jest wtedy bardziej podatna na wchłanianie składników aktywnych obecnych w balsamie.
Balsam należy nakładać energicznymi i okrężnymi ruchami, a następnie rozsmarowywać go w kierunku serca.
Balsam na cellulit jest kosmetykiem, który część osób zachwyca, a drugą część rozczarowuje. Wynika to z kilku czynników, jak stężenie składników aktywnych w balsamie czy to po jakim czasie od zauważenia pierwszych oznak pomarańczowej skórki zdecydowaliśmy się na podjęcie prób pozbycia się jej.
Im bardziej zaawansowane stadium cellulitu, tym trudniej będzie nam zlikwidować pomarańczową skórkę, a i pierwsze postępy w tym kierunki zauważymy dopiero po dłuższym czasie.
Balsamy na cellulit produkują firmy takie jak Elancyl, BingoSpa, Tołpa, Eveline, Bioliq, Mokosh, Yonelle, Pat&Rub, Biotherm, Vichy, Bielenda, Ziaja, Fitomed, Balsamique, Hristina czy Resibo.
Koszt pojedynczego opakowania balsamu antycellulitowego uzależniony jest od jego pojemności oraz rodzaju i stężenia składników aktywnych obecnych w kosmetyku. Ceny balsamów na cellulit wahają się od około 8 do 1600 złotych.
Czy stosujecie balsam na cellulit? Znaleźliście swój numer 1 wśród tego rodzaju kosmetyków antycellulitowych?
Dajcie znać w komentarzach.
copyright 2018 Blog WordPress Theme By ThemeShopy